Skrotenie – projekt dvoch hier

Stano_krotenie

V predstavení účinkuje 28 hercov, tanečníkov a spevákov. Zaujímavosťou je, že tento krát študenti spojili dve hry: Benátskeho kupca a Skrotenie čertice. Krotí sa ľudská zloba a muž. Príbeh sa totiž odohráva vo svete otočenom naruby, vládnu v ňom ženy a slabším pohlavím je práve muž.

Očakávame cca 26 predstavení a pár koncertov. Posledné predstavenie videlo asi 25 000 divákov, dúfame, že ak dobre dopadne premiéra, opäť dostaneme pozvania. Predstavenie hráme vždy len za nevyhnutné náklady na prepravu a techniku. Naším cieľom nie je zarobiť, ale dať možnosť študentom zmysluplne vyplniť svoj čas. Snažíme sa o to, aby aj skúšky boli pre nich zábavou, i keď sa občas, najmä s blížiacou sa premiérou, nevyhneme aj slzám. Predstavenie je mimoriadne náročne najmä na tanec. Choreografiu väčšiny tancov pripravuje Broňa Bočáneková, víťazka mnohých súťaži scénického tanca.

Skladby k muzikálu opäť vyjdú aj na CD nosiči. Niektoré dokonca autori projektu dajú k dispozícii zadarmo na stiahnutie  na stránkach k muzikálu.

V predstavení si malú úlohu zahrá aj profesionálka z Jókaiho divadla, Aranka Szentpéteri, ktorej je celý projekt veľmi sympatický a rada deti podporí. Divák si ju môže pamätať napríklad zo seriálu Susedia, kde stvárnila “aňuci…”.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Powered by WordPress | Shop Free AT&T Cell Phones Online. | Thanks to iCellPhoneDeals.com, Free MMO and Transfer equity