Krotili sme, tancovali a vystavovali

Folklórny súbor Dunaj pri MsKS, ktorému matičiari z Komárna pomáhajú a Dramatický krúžok Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka pri Matici slovenskej v Komárne majú za sebou naozaj rušné obdobie.

Od začiatku septembra sa prakticky nezastavili. Jedno predstavenie striedalo druhé. Muzikál Skrotenie odohrali snáď pre všetky školy s vyučovacím jazykom slovenským a treba neskromne povedať, že s veľkým úspechom. Dunajisti zas predviedli svoj folklór dvom stovkám lekárov z celého Slovenska, vrátili sa do Hornej Zlatnej na vinobranie, v Komárne zahájili vínne korzo, spolu so Šrobárovčanmi krstili knihu a oslávili 90-tku založenia obce. Oba súbory, ktoré sú spojené nielen kamarátskymi vzťahmi, ale už takmer tvoria jeden celok,  sa ešte zúčastnili štvordňovej medzinárodnej výstavy v susednom Maďarsku. To všetko v priebehu pár naozaj náročných, ale krásnych dní. I keď občas už so slzami únavy, predsa len odovzdali divákom  to, na čo sa pripravujú dlhé mesiace. Aj touto cestou by sa chceli poďakovať svojim sponzorom, kamarátom a ľuďom, ktorí im neúnavne pomáhajú. Predovšetkým však divákom, ktorých je, našťastie, stále viac a vytvárajú im úžasnú atmosféru.
Teraz ich čaká krátka divadelná prestávka, aby sa mohli sústrediť na školu.  Napriek tomu, do konca roka toho ešte musia stihnúť dosť. Dunajistov čakajú poľovnícke špeciality, výročný program, už tradičná kapustnica, zopakovať si chcú aj slovenskú zakáľačku a k tomu pár predstavení pre svojho zriaďovateľa – mesto Komárno. Dramatický krúžok plánuje do konca roka pokrstiť svoj, v poradí už tretí album, pripravuje veľkolepé predstavenie so vzácnymi hosťami z USA a Ruska, so svojím muzikálom by mal vycestovať do okolitých, ale aj vzdialených miest a pripravujú aj špeciálny vianočný koncert.

Našich dramaťákov však čaká ešte jedna menšia prekážka. Umelecké teleso týchto rozmerov, ak má pokračovať,  už totiž nevyhnutne potrebuje svoje vlastné zázemie. Dom Matice slovenskej im priestor veľmi rád poskytne, treba ho však vyčistiť,  úplne zrenovovať a prispôsobiť potrebám dramaťáku. Nevyhnutnosťou bude aj úprava šatní, nielen pre mladých umelcov, ale všetky telesá, ktoré v Komárne v priestoroch DMS plánujú účinkovať. Keďže financie na to zatiaľ  nie sú žiadne, rozhodli sa, ako inak, že aj túto vec skúsia prekonať vlastnými silami. Prvý októbrový víkend teda speváci a herci vymenia mikrofóny za maliarske štetce, tanečníci svoje kostýmy za montérky a spoločne sa pustia  do búrania, stavania a maľovania. Na konci sa zrejme tento krát tlieskať nebude, ale veríme, že sa nájde pár dobrovoľníkov z radov našich divákov, ktorí radi prídu a priložia ruku k dielu.

písali sa o nás:

http://novezamky.sme.sk/c/6063521/clenovia-dramatickeho-suboru-sa-pustia-sami-do-renovacie-priestorov.html

http://ahojkomarno.sk/news/2011/09/20/clenovia-dramatickeho-suboru-sa-pustia-sami-do-renovacie-priestorov/

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Shop Free AT&T Cell Phones Online. | Thanks to iCellPhoneDeals.com, Free MMO and Transfer equity