Horná Zlatná – minifest za domom

 

To tu ešte nebolo!

Mini festival folklóru a divadla v Hornej Zlatnej v dňoch 8. – 9. júla 2011

HORNÁ ZLATNÁ – MINIFEST ZA DOMOM

FS Dunaj, Dramaťák a Miestny odbor Matice slovenskej v Komárne vás srdečne pozývajú prežiť dva skvelé večery plné zábavy, recesie, tanca a spevu  v Hornej Zlatnej (cca 16 km od Komárna, doprava možná vlakom, autobusom, autom, bicyklom…).

Program:

piatok 8. júla 2011 o 20:30 – kytica tancov a spevov v podaní folklórneho súboru Dunaj

sobota 9. júla 2011 o 20:30 – muzikál SKROTENIE a ukážky z predošlých projektov

Prineste si sebou repelent a stoličku na sedenie :) a snáď si odnesiete dobrú náladu a nezvyčajný zážitok.

Tešíme sa na vás všetkých.

 

Osada Horná Zlatná patrí k obci Zlatná na Ostrove, (cca 2 km smer BA) má 19 domčekov a jednu osembytovku, žije tu cca 50 obyvateľov. V lete sa však dedinka naplní vnúčatami a deťmi. Súbor Dunaj a Dramaťák tu mal pôvodne stráviť víkendové sústredenie. Keďže však radi robíme nové veci, rozhodli sme sa, že obyvateľov dedinky za ich pohostinnosť odmeníme improvizovaným predstavením toho, čo vieme najlepšie, tanec a spev. Študenti spolu s dedinčanmi zbúchajú pár dosák (nazveme ich javiskom), uložíme ich na pokosenú záhradu, spravíme nejaký ten guláš alebo halušky, pozveme ľudí a uvidíme, čo z toho bude.

Možno len recesia, možno veselý tréning, možno len nezvyklá zábava. Uvidíme, ale takto nejako vyzeral kedysi folklór. Na HZ minifeste za domom to nebude o reflektoroch, špeciálnom osvetlení a efektoch či vstupnom. Bude to o ľuďoch, hudbe a tanci. Teda…ak nebude pršať :) .

 

Responses are currently closed, but you can trackback from your own site.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Shop Free AT&T Cell Phones Online. | Thanks to iCellPhoneDeals.com, Free MMO and Transfer equity